Przygotowywanie materiałów reklamowych z wykorzystaniem cięcia laserem

Kategoria: Blog

Cięcie laserem liter

Podczas produkcji współczesnych materiałów reklamowych wykorzystuje się różnorodne zaawansowane technologie, które umożliwiają realizowanie nawet najśmielszych i najbardziej zaawansowanych projektów. Powszechne zastosowanie w procesie produkcyjnym znajduje cięcie laserem, które znacznie poszerza zakres możliwości przy tworzeniu liter reklamowych, znaków, konstrukcji ekspozycyjnych itd.

Zastosowanie obróbki laserowej w reklamie

Wiązka laserowa to uniwersalne, skuteczne, a jednocześnie precyzyjne “narzędzie” do wykonywania różnorodnych materiałów reklamowych. Szczególnie często stosowane jest przede wszystkim cięcie laserem liter. Przy użyciu plotera laserowego można ciąć i grawerować wiele różnych materiałów, takich jak m.in. płyty pleksi (do grubości 10 mm), laminaty grawerskie, sklejki, szkło czy drewno. Doskonale nadaje się również do obróbki niektórych materiałów sztucznych, w tym gumy, pianki czy filcu. Im więcej materiałów, które można obrabiać przy pomocy wiązki laserowej, tym więcej możliwości w zakresie urzeczywistniania kreacji reklamowych i nie tylko. Za sprawą urządzeń laserowych można uzyskać wysoką precyzję wykonania i powtarzalność wykonywanych elementów. Obecnie powszechnie wykonuje się m.in. grawerowanie laserowe szyldów, identyfikatorów, odznak, tablic i tabliczek, znaków, podświetlanych ekspozytorów, podświetlanych reklam, displejów sklepowych itd.

Specyfika cięcia laserem

Współcześnie laser to uniwersalne urządzenie o powszechnym zastosowaniu w różnych branżach przy produkcji wielorakich elementów. Jest to urządzenie, którego działanie opiera się na emitowanej wiązce promieniowania elektromagnetycznego z zakresu światła widzialnego, podczerwieni lub ultrafioletu. Wiązka jest spójna, spolaryzowana i cechuje się małą rozbieżnością, co oznacza, że nie rozprasza się wraz z odległością. Dzięki temu laser jest w stanie skupić się z bardzo dużą energią na stosunkowo niewielkim i precyzyjnie określonym obszarze. Z tego też powodu świetnie nadaje się do cięcia różnorodnych materiałów.