Specyfika pylonów reklamowych

Kategoria: Blog

Pylony informacyjne

Pylony to konstrukcje, których głównym celem jest informowanie o funkcji danego budynku. Najczęściej znajduje się na nich spis firm, które zlokalizowane są w danym obiekcie lub też widnieje jedna nazwa przedsiębiorstwa, które zajmuje obiekt. Warto jednak wspomnieć, że w dużej mierze spełniają one również funkcję reklamową.

Różnorodność pylonów w branży reklamowej

Obecnie w branży reklamowej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim pylony informacyjne z dibondu, które są estetyczne, a jednocześnie trwałe, odporne, sztywne i stosunkowo lekkie.

Pylony mogą być podświetlane, co dodatkowo wzmacnia efekt wizualny. Grafika znajdująca się na pylonach może zostać wyklejona folią, frezowana w aluminium lub wykonana w formie znaków i liter przestrzennych. W tym przypadku bardzo wiele zależy od projektu, ogólnego zamysłu oraz potrzeb klienta. Wielkość pylonu dobierana jest adekwatnie do otoczenia oraz funkcji, jakie będzie on spełniać.

Jak już zostało wspomniane, pylony bardzo często wykorzystywane są przede wszystkim do celów informacyjnych. Przykładowo, na terenie hali produkcyjnej mogą stanowić informację o poszczególnych pomieszczeniach magazynowych. W obiektach użyteczności publicznej informują o rozmieszczeniu poszczególnych działów itd.

Proces tworzenia pylonów rozpoczyna się od projektu. Najpierw należy wykonać projekt graficzny, uwzględniające wszystkie elementy, które zostaną później zastosowane. Następnie pylon jest produkowany na podstawie przygotowanego projektu. Kolejny etap uwzględnia profesjonalny montaż pylonu. Pylon po zamontowaniu właściwie od razu będzie spełniać swoją funkcję.

Pylony mogą spełniać różne funkcje, a także występują w różnych wariantach. Można zdecydować się na wersję podświetlaną lub wyłącznie wyklejoną, ale bez podświetlenia. Pylony to wolnostojąca konstrukcja, która doskonale nadaje się do oznaczenia wjazdu lub obiektu firmy. Z całą pewnością dobrze wykonany pylon będzie miał duże znaczenie wizerunkowe. Co więcej, jest to konstrukcja trwała, odporna i solidna.