Zastosowanie w reklamie grawerowania laserem

Kategoria: Blog

Grawerowanie laserem polega na znakowaniu wybranych materiałów przy pomocy wiązki laserowej. Cały proces grawerowania nadzorowany jest przez komputer, dzięki czemu można liczyć na bardzo precyzyjne rezultaty, a jednocześnie zminimalizować ryzyko ewentualnych błędów czy strat materiału. W ten sposób tworzone jest bardzo trwałe oznakowanie, które dodatkowo cechuje się odpornością na różnorodne działania mechaniczne, takie jak np. ścieranie, wysokie temperatury czy substancje chemiczne.

Zalety grawerowania laserowego

W branży reklamowej grawerowanie laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem głównie z uwagi na liczne zalety tej metody. Przede wszystkim laserowe znakowanie przedmiotów jest szybsze i bardziej precyzyjne niż dotychczas stosowane metody. Ponadto laser może działać na różnorodne materiały, takie jak np. aluminium anodowane aluminium, wszystkie rodzaje metali, metale powleczone, stal nierdzewna, złoto, srebro, drewno, skóra, szkło, papier, laminaty grawerskie, guma stemplarska, tworzywa sztuczne itp. To znacznie poszerza zakres możliwości reklamowych.

Z usług grawerowania laserowego ochoczo korzystają więc agencje reklamowe, jak również producenci czy nawet projektanci wnętrz.

Jak już zostało wspomniane, grawerowanie laserowe zapewnia bardzo trwałe i odporne znakowanie. Co więcej, możliwe jest tworzenie bardzo szczegółowych cięć o urozmaiconych kształtach. Metoda ta znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży reklamowej, ale nie tylko. Za pomocą lasera można wykonywać takie elementy jak m.in. tablice, prezentery z pleksi, znakowanie gadżetów reklamowych (np. długopisów, wizytowników, pamięci przenośnych, breloczków itp.). Co więcej, przy pomocy lasera można wykonywać grawerowanie również na drewnie.

Niewątpliwe znaczenie mają również względy estetyczne. W branży reklamowej niejednokrotnie istnieje konieczność urzeczywistniania bardzo kreatywnych pomysłów. Grawerowanie laserowe umożliwia stworzenie najbardziej wymyślnych kształtów, a następnie precyzyjne i doskonałe jakościowo wykonanie ich przy użyciu wybranego materiału.